Vragen en antwoorden gelekte gegevens gemeente Epe

Op deze pagina vindt u de meest gestelde vragen en antwoorden over de gelekte gegevens bij gemeente Epe.

Vragen en antwoorden gelekte gegevens gemeente Epe

Donderdagmiddag 12 maart kregen wij de melding dat er in onze ICT-systemen is ingebroken. We hebben samen met cyber security-experts de systemen gecontroleerd en weer veilig gemaakt. Met deze maatregelen kunnen we de diensten voor onze inwoners, instellingen en bedrijven veilig blijven verlenen. Het gemeentehuis was daarom vanaf vrijdagochtend ook gewoon open.

Ook is vrijdagochtend gestart met vervolgonderzoek naar het effect van de inbraak. Vrijdagavond bleek hieruit helaas dat er bestanden van één van onze netwerkschijven zijn gelekt. We onderzoeken nu welke gegevens er zijn gelekt en wie er getroffen zijn.

Bij een datalek gaat het om toegang tot persoonsgegevens zonder dat dit mag of zonder dat dit de bedoeling is. Waarbij de oorzaak een inbreuk op de beveiliging van deze gegevens is. Ook het ongewenst vernietigen, verliezen, wijzigen of verstrekken van persoonsgegevens door zo’n inbreuk valt onder een datalek.

Op dit moment weten we nog niet precies welke gegevens zijn gelekt. We weten nog niet zeker óf en van wie er persoonsgegevens zijn gelekt. Zodra we dit weten informeren wij de betrokkenen zo snel mogelijk.

We weten nog niet zeker óf en van wie er persoonsgegevens zijn gelekt. Zodra we dit weten informeren wij de betrokkenen zo snel mogelijk.

We hebben moderne beveiligingssystemen die veel aanvallen tegenhouden. Deze specifieke aanval was echter slim en nieuw. We onderzoeken nu samen met experts hoe dit toch kon gebeuren en hoe we onze digitale muur nog sterker kunnen maken.

Maandag 16 maart verwachten we hier meer duidelijkheid over.

Op dit moment kunt/hoeft u nog niets te doen. Op de website van de autoriteit Persoonsgegevens vindt u meer tips en informatie. Hieronder vindt u de meest belangrijke tips.

  • Let de komende tijd goed op bij het openen van links in e-mails, sms’jes en appjes. U kunt een verdachte e-mail, sms of app herkennen aan typfouten en onbekende afzenders. Controleer het telefoonnummer. Of wat er na het ‘@’-teken van een e-mailadres staat.
  • Krijgt u een telefoontje? Het kan zijn dat er echt een medewerker van uw bank of een ander bedrijf belt. U kunt dit controleren door te vragen naar de naam van de medewerker en het algemene telefoonnummer van het bedrijf. Geef aan dat u wilt controleren of de persoon een echte medewerker is en hang op. Check op de website van het bedrijf of het nummer klopt. Klopt het nummer? Bel dan zelf en vraag naar de medewerker die u aan de lijn had.

Houd onze website informatie in de gaten voor actuele informatie.

Ja, de gemeente heeft een officiële melding gemaakt bij het AP (autoriteit persoonsgegevens) en bij IBD (informatie beveiligingsdienst).

Ja, we hebben samen met onze leverancier en cyber security bedrijf het systeem gecontroleerd en hebben het lek gedicht. Er zijn aanvullende veiligheidsmaatregelen getroffen.

Ja, uw afspraak gaat door. We hebben samen met cyber security-experts de systemen gecontroleerd en weer veilig gemaakt. Met deze maatregelen kunnen we de diensten voor onze inwoners, instellingen en bedrijven veilig blijven verlenen.

Ja, u kunt 18 maart veilig komen stemmen.