Twee varianten voor verkeersbesluit Hoofdstraat centrum Epe

We willen de Hoofdstraat in het centrum van Epe aantrekkelijker maken. Het doel is om hiervan een prettige, veilige en toegankelijke plek te maken voor onze inwoners en bezoekers. Hiervoor is naast een ontwerp ook een verkeersbesluit nodig. Het verkeersbesluit gaat over het wel, niet of voor een deel autovrij maken van de Hoofdstraat tussen de Pastoor Somstraat en de Emmastraat en de Markt tussen de Verbindingsweg en de Hoofdstraat. Een participatiegroep heeft zich, onder leiding van een onafhankelijke gespreksleider, eerst gebogen over de vraag of en op welke manier (auto)verkeer past in de Hoofdstraat. Hieruit zijn 2 varianten gekomen. We vragen de gemeenteraad om een van deze varianten als voorkeursvariant vast te stellen. Voordat het zover is, willen wij de gemeenteraad ook meegeven hoe - naast de participatiegroep - ook onze inwoners naar deze 2 varianten kijken. 

Twee verkeersvarianten

De eerste variant gaat om een volledig autovrije Hoofdstraat tussen Pastoor Somstraat en Emmastraat en de Markt tussen Verbindingsweg en Hoofdstraat. Hierbij worden deze delen van de weg permanent afgesloten voor autoverkeer. Bij de uitwerking van deze variant is het noodzakelijk dat laden en lossen, de bereikbaarheid voor hulpdiensten en de toegankelijkheid voor mensen met een beperking mogelijk blijft.

Bij de tweede variant maken we de Hoofdstraat tussen Pastoor Somstraat en Emmastraat en de Markt op afgesproken tijdstippen volledig autovrij. Dit gebeurt tijdens de drukke periode, bijvoorbeeld van april tot oktober, op zaterdagen, koopzondagen en tijdens evenementen. De overige periode kan er wel gewoon gereden worden met de auto.

Reacties uit de bijeenkomsten van de participatiegroep

Om u inzicht te geven hoe de participatiegroep tot deze 2 varianten is gekomen, hebben we alle reacties en ideeën verzameld en van een reactie van onze kant voorzien: wat was de inbreng, wat hebben we met de inbreng gedaan en waarom hebben we dat gedaan. Dit overzicht vindt u op www.epe.nl/hoofdstraatepe.nl. Daar vindt u ook de samenstelling van de participatiegroep en de planning voor het verkeersbesluit en het ontwerp.

Planning en bijeenkomst

We vragen in juli aan het college van burgemeester & wethouders om de gemeenteraad eind september een besluit te laten nemen voor één van de varianten. Daarna gaat de gemeente samen met de participatiegroep verder met het opstellen van een ontwerp voor de Hoofdstraat. Voordat het zover is lichten we de 2 varianten voor verkeer - die we aan de gemeenteraad voorleggen - graag toe aan iedereen die daar behoefte aan heeft. Dit doen we tijdens een bijeenkomst op 9 september 2025. Houd hiervoor www.epe.nl/hoofdstraatepe.nl en Gemeentewijzer in de gaten. Of krijg automatisch bericht door u aan te melden voor updates per mail over dit onderwerp. Dit kunt u eenvoudig regelen op www.epe.nl/hoofdstraatepe.nl