Planologisch en ruimtelijk onderzoek

Met het planologische en ruimtelijke onderzoek bekijken we of een verplaatsing van De Wieken naar De Koekoek past binnen de regels en de omgeving. Ook onderzoeken we welke kansen, aandachtspunten en mogelijke belemmeringen er zijn voor de verdere uitwerking van de plannen.

Wat we onderzoeken

Tijdens het onderzoek bekijken we:

  • of de plannen passen binnen de huidige regels en het omgevingsplan;
  • welke vergunningen, procedures of aanpassingen mogelijk nodig zijn;
  • welke ruimtelijke kansen en knelpunten er zijn op de locatie;
  • de gevolgen voor de omgeving, zoals geluid, luchtkwaliteit, water en het omgaan met hitte en hevige regen;
  • hoe de plannen passen bij de woningen, functies, wegen en het groen in de omgeving;
  • welke invloed de plannen hebben op het wonen en leven in de buurt;
  • onderwerpen zoals sociale veiligheid, overzichtelijkheid en de kwaliteit van de openbare ruimte.

Wat het onderzoek oplevert

Het onderzoek laat zien of De Wieken kan verhuizen naar De Koekoek en of dit past binnen de geldende regels. Ook maakt het onderzoek duidelijk welke voorwaarden en aandachtspunten er zijn en welke stappen mogelijk nodig zijn voor de verdere plannen. De resultaten helpen bij het maken van keuzes over de toekomst van De Wieken.

Wat we niet onderzoeken

De onderzoeken op deze pagina worden uitgevoerd voor de locatie De Koekoek. We voeren deze onderzoeken niet uit bij De Wieken.

Meedenken (participatie)

Dit is een technisch onderzoek. Daarom kunnen inwoners niet meedenken over de inhoud van het onderzoek. De resultaten gebruiken we wel in het stedenbouwkundige onderzoek en het verkeers- en parkeeronderzoek. Bij deze onderzoeken kunnen inwoners wel meedenken. We delen de resultaten tijdens een bijeenkomst voor alle inwoners en op de projectpagina.

We zijn bezig met het selecteren van de deskundigen voor dit onderzoek. Op deze pagina staat een samenvatting van de uitvraag. Het kan zijn dat het onderzoek nog iets aangepast wordt op advies van de deskundige.