Oenerweg wordt veiliger met vrijliggende fietspaden en verkeerslichten

Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten de Oenerweg tussen De Meent en het Jaagpad opnieuw in te richten. Op het grootste deel van de route komen vrijliggende fietspaden en op het viaduct over de A50 worden verkeerslichten geplaatst. Met de maatregelen willen we de verkeersveiligheid verbeteren, vooral voor fietsers en scholieren. Daarnaast komen er wegversmallingen en verkeersremmende drempels om de snelheid van het gemotoriseerde verkeer te verlagen.

Ontwerp tot stand gekomen met inwoners en belangenorganisaties

Het ontwerp werd eind vorig jaar gepresenteerd tijdens een informatiebijeenkomst in het Kulturhus in Oene. Daarbij is gebruikgemaakt van input van inwoners en belangenorganisaties. Op basis van reacties is het ontwerp aangepast. Het definitieve ontwerp is te bekijken op www.epe.nl/oenerweg.

Eperweg krijgt mogelijk eigen vervolg

Het college heeft nog geen besluit genomen over de verkeersveilige inrichting van de Eperweg. Voor een veilige herinrichting is meer ruimte nodig. Dat vraagt onder meer om gesprekken met particuliere grondeigenaren en verschillende procedures. Om vertraging van de werkzaamheden aan de Oenerweg te voorkomen, wordt het vervolg voor de Eperweg apart bekeken. Hiervoor volgen later een eigen planning, financiering en besluitvorming.

Uitvoering op z'n vroegst in 2027

Voordat de werkzaamheden kunnen starten, moeten we eerst verschillende onderzoeken en procedures afronden. Het gaat onder andere om een verkeersbesluit voor de verkeerslichten. Ook doen we onderzoek naar de bodem en de natuur. Eventuele bezwaren moeten zijn behandeld. Daarom kunnen de werkzaamheden op zijn vroegst in 2027 beginnen. Voor die tijd organiseren we een informatiebijeenkomst. Tijdens deze bijeenkomst vertellen we meer over de planning, de bereikbaarheid en de omleidingsroutes.

Meer informatie

Kijk voor het definitieve ontwerp en de nieuwste informatie op www.epe.nl/oenerweg.